FENOMÉN GOROLSKI ŚWIĘTO

Výstava historie folklorního festivalu u příležitosti jeho 75. ročníku

14/10/2022 – 31/1/2023

Jedna z nejvýznamnějších kulturně-společenských akcí na Těšínském Slezsku ožívá v prostorách muzea. Výstava přibližuje historii mezinárodního folklorního setkání GOROLSKIGO ŚWIĘTA, druhého nejstaršího folklorního festivalu v České republice po festivalu ve Strážnici. Na několika panelech naleznete nejen historii folklorního setkání, historii města Jablunkov či původ jablunkovských obyvatel, ale také informace o jednotlivých spolcích, úzce spjatých s folklorním setkáním, život a práci tří významných mužských osobností, které bezpochyby ke „Gorolu“ patří.  Výstavu doplňuje přehlídka regionálních dámských i mužských krojů a výrobky regionální značky GÓROLSKO SWOBODA, regionální produkt®. Velmi důležité elementy udržující kulturní dědictví a tradice našich předků. Řemesla, zábava a tvrdá práce jdou neodmyslitelně ruku v ruce s životem místních horalů. Pro děti a jejich doprovod je připraveno různorodé kreativní tvoření jako například výroba vlastního modrotisku.