PO ROCE VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ - vlastní výstava

VÁNOCE, JEJICH HISTORIE, BETLÉMY Z RŮZNÝCH MATERIÁLŮ, OZDOBY, INSPIRACE, TO VŠE NEODMYSLITELNĚ PATŘÍ K VÁNOČNĚ LADĚNÝM VÝSTAVÁM TŘINECKÉHO MUZEA UŽ NĚKOLIK DESÍTEK LET.

15 / 11 / 2022 – 31 / 1 / 2023

Letos tomu nebude jinak a vy se můžete těšit na POHÁDKOVÝ BETLÉM Václava Vaňka, který je již největší svého druhu v České republice. Václav Vaněk čerpá inspiraci v díle Jiřího Trnky - Broučci. Na loutky s typickými rysy má autorská práva a postupně několik let rozšiřuje množství kulis betlému. Již patnáct let se postupně rozšiřuje tento betlém. Letos přibyla do betlémské scenérie voňavá atmosféra a to jak ženy pečou v příbytku vánoční cukroví a koláčky. Výstava je doplněna několika textovými panely, které vám odhalí některé známé tradice našich předků, a dozvíte se kousek historie. Načerpat inspiraci nejen ke zdobení stromečku, ale také k výrobě betlémů bude možno od 15. listopadu 2022 v Muzeu Třineckých železáren a města Třince, expozice je k vidění do 31.1.2023. Děti budou mít příležitost předvést svého kreativního ducha u připraveného workshopu.