VÁNOČNÍ ČAS NASTAL

výstava manželů IVANY A FILIPA LANGROVÝCH - vlněný betlém, dřevěné plastiky a tištěné betlémy

26.11.2023 - 31.01.2024

GALERIE NA SCHODECH

Galerie muzea se na nějaký čas promění ve vánoční expozici. K vidění jsou nejen tištěné betlémy, ale také betlém vlněný a dřevěné plastiky.  Vlněný betlém se do sbírky muzea dostal v minulém roce a letos byl doplněn o další figurky. Dřevěné plastiky jsou zapůjčeny, než odjedou na zahraniční výstavu, kterou pan Langr připravuje. Ivana Langrová je neobyčejně zručný člověk, stejně jako její manžel Filip Langr, který se věnuje práci se dřevem. Manželé žijí v osadě Santov. Jejich život je neodmyslitelně spjat s přírodou a chody v ní. Chovají ovce i kozy různých plemen. Ivana vlněný betlém nejen že vytváří, ale také vlnu sama zpracovává – stříhá, pere, rozčesává a barví primárně přírodními barvami. Naopak její manžel svou uměleckou tvorbu směřuje ke dřevu, různým kamenům a minerálům. Vše zmíněné můžete v tvorbě manželů zaznamenat. Jejich pojetí umění na vás nechá dýchnout onu čistotu přírody.