2021/2022 - 1/12 – 4/3 - HLAVOLAMY I. A II.

Výstava z Chvalského zámku - Praha

Inteligentní a originální zábava pro všechny!

Výstava je určena nejen pro děti, ale pro všechny fanoušky hádanek, hlavolamů a deskových her. Neváhejte a pojďte si zahrát a potrápit své mozkové závity!

Expozice nabízí několik desítek exponátů k vidění i rozluštění. Nejstarší hlavolamy světa zpracované výtvarnicí Věrou Tataro – například Ramsesova hvězda, Dürerův čtverec, mosty v Köningsbergu, první křížovka v původním znění a další.

Zároveň si mohou prohlédnout největší evropský hlavolam Big Pelikan a další zajímavé hlavolamy ve vitrínách.

Připravené jsou interaktivní hlavolamy, kde si návštěvníci mohou zkusit vyndat obřího ježka z klece, projet kolektivním bludištěm, sestavit lomený oblouk z molitanových bloků a nebo jen hrát s dřevěnými kostkami. Zároveň se můžete těšit na zajímavý workshop, kde průvodci poradí s výběrem hry, vysvětlí pravidla, nastíní strategii…