<< zpět

2022 - 8/2 -10/5 - SPORTOVNÍ KARIKATURY

AUTOR ŽIJÍCÍ V CHEBU, NAKRESLIL PRO TUTO VÝSTAVU SÉRII OBRÁZKŮ SE SPORTOVNÍ TÉMATIKOU.

VENKOVNÍ GALERIE WERK - KRESLENÝ HUMOR

Mirek Tapír Vostrý se narodil  v České Lípě 1974 a kreslení se věnuje od útlého dětství. Postupem času se rozhodl své kreslení publikovat veřejně. Jeho vzorem byl Jiří Winter Neprakta, který mu předal důležité rady, týkající se kreseb. První kreslený vtip mu vyšel v roce 1998, od té doby se kresby objevovaly pravidelně v mnoha periodikách a na internetu.

V letech 2004, 2005, 2006, 2008, 2012 a 2014 vytvořil české rekordy v kreslení vtipů. Všechny tyto rekordy jsou zapsány do České knihy rekordů.                                                         
Odborníci od samého začátku tvrdili, že styl kreslení Mirka Vostrého se nejvíce hodí pro děti, a tak se dětem začal věnovat naplno. Začal se věnovat ilustracím pro dětské čtenáře, což nakonec úplně změnilo jeho styl kresby a směr.

Mirek Vostrý je spoluzakladatelem a předseda Klubu kreslířů a humoristů a šéfredaktor humoristického časopisu Tapír. Nyní ho najdete v Chebu, kde kromě výtvarničení pořádá i kulturní akce,12 let pořádal dětský festival Pohádková zahrada a v současnosti je spolupořadatel Mezinárodního festivalu kresleného humoru ve Františkových Lázních.